Óriásit drágulhat az arany Trump vámháborúja miatt
A Goldman Sachs jelentőset emelt a nemesfém célárán.
A Goldman Sachs jelentőset emelt a nemesfém célárán.
A hitelminősítő egy héten belül másodszorra rontotta le előrejelzését.
A tőzsdéket hétfőn jelentős részvényeladási hullám rázta meg, ami megálljt parancsolt a kisebb-nagyobb kitérőkkel az év eleje óta tartó bikapiacnak. A trend megdöntéséért a felelősök elsősorban a japán jen és a dollár között könnyelműen kereskedő tőkealapok lehettek.
Ne szólj szám, nem fáj fejem – az utóbbi időben mintha ezt a bölcsességet követnék a Kínába látogató nagy amerikai cégek vezetői, akár David Solomonról, a Goldman Sachs, akár Elon Muskról, a Tesla vezetőjéről van szó. A háttérben a jeges amerikai-kínai viszony állhat.
Az Apple még tavaly októberben jelentette be, hogy pénzügyi vonalon is próbára teszi magát, és idén áprilisban élesítette (elsőként az amerikai felhasználók számára) megtakarítási számláját. Bár a feltételek jól hangzottak, az első tapasztalatok már nem annyira rózsásak.
Jelentős hatással lehet a munkaerőpiacra a ChatGPT-t is hozó mesterséges intelligencia, főleg a szellemi munkát végzők lehetnek veszélyben. Ez azonban nem feltétlenül baj: idővel új munkakörök jöhetnek létre, így azok, akiket kiszorított az MI, visszatérhetnek majd a munka világába.
Hordónként akár 25 dollárral drágábban adhatja Oroszország az olaját, mint amit a jegyzett árak sugallnak. Ezzel enyhíthetik a nyugati szankciók hatását.
Kijött egy új számítás. Az ársapka segíthet, de azért nem menti meg a helyzetet.
Egy belső felmérésben volt, aki embertelennek nevezte, ahogyan a banknál a kezdőkkel bánnak.